Forner łączy świat materiałów meblarskich ze sztuką
Bajka; magia; cudowności; najlepsze stoisko na targach; to nie może być producent płyt meblowych; to jest zbyt fajne; piękna gra w kolory, kształty, formy… i tak dalej, i tak dalej. Odwiedzający targi Warsaw Home dosłownie prześcigali się w komplementach dotyczących ekspozycji Forner, która pokazywała możliwości kolorystyczne i zastosowania materiałów meblarskich z naszej oferty. A do tego zacierała granice światów – fantazji i artystycznej twórczości i czegoś z pozoru tak banalnego jak płyty meblowe i blaty.
W ubiegłym roku wznieśliśmy poziom ekspozycji targowej na niespotykany dotąd poziom. Forner dosłownie zmiótł konkurencję z planszy. W tym, pojawiły się głosy, że ponownie zhakowaliśmy system, choć bez fałszywej skromności odważymy się stwierdzić, że system to my😊 Tłumy, latające nad głową wzorniki i piękny, kolorowy świat materiałów meblarskich – można by napisać referat, a nie starczyłoby słów, by oddać do końca to, jak się czujemy. Więc zanim będziemy kontynuować, oddajmy głos odwiedzającym:
Architekci chwalą Forner
– Tak holistycznie zaprojektowane przestrzenie wystawiennicze dostarczają niesamowitych doznań sensorycznych. Przedstawienie nie tylko asortymentu, ale pokazanie możliwości technologicznych, wyeksponowanie odpowiednim światłem, a do tego stworzenie odpowiednich stref od razu pobudza wyobraźnię – dzieliły się swoimi wrażeniami z wizyty na ekspozycji Forner reprezentantki studia Fuga Architektura Wnętrz.
Magda Skibka, specjalistka w zakresie komunikacji marek wnętrzarskich napisała: Warsaw Home to targi dla architektów, więc coś tak prostego, jak morze inspiracji i narzędzi dla tej grupy, brawo Forner zrobiliście to dobrze. Non stop młyn i latające nad głową wzorniki. W kuluarach architekci was za to chwalili.
– Forner stworzył piękny świat, kształtów przepełnionych kolorami – napisała z kolei Anita Lupa, architektka z poznańskiej pracowni Mode:lina –rekomendując odwiedziny na ekspozycji Forner.
– Brawa dla Forner, który na swoim stoisku stworzył wystawę młodych polskich artystów – relacjonował z kolei na swoim tik-toku architekt wnętrz Kornel Brocki z Brocki Studio.
Ekspozycja Forner to inny świat
Było nam niezwykle miło słuchać wszystkich Waszych komplementów i było nam niezwykle miło gościć Was podczas targów Warsaw Home w fornerowym Ogrodzie rozkoszy ziemskich. Do tej pory Forner uczestniczył w sześciu edycjach Warsaw Home, każdego roku prezentując nowe materiały meblarskie – płyty meblowe i blaty kompaktowe w elegancki i oryginalny sposób. Ale tegoroczna ekspozycja to było coś zupełnie innego.
– Forner oferuje materiały meblarskie, które ułatwiają tworzenie pięknych wnętrz. Naszą ambicją jest także wyznaczać trendy, robić rzeczy inaczej i w sposób, o którym inni nawet nie odważą się pomyśleć – mówi Sebastian Bartkowiak, prezes Forner. – Stąd właśnie Ogród rozkoszy ziemskich – ekspozycja targowa, która powstała dzięki współpracy Forner z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu. Niezwykły mariaż materiałów meblarskich ze sztuką, tak bliski, że granice tych światów właściwie się zatarły – dodaje Agnieszka Bartkowiak, wiceprezes Forner.
Cieszymy się, że zechcieli Państwo zanurzyć się w tą wyjątkową przestrzeń i doświadczać jej wszystkimi zmysłami. Zapraszamy do obejrzenia wideo, które pokazuje urywek tego, co działo się na naszym stoisku podczas Warsaw Home. A następnie do dalszej lektury podsumowania udziału Forner w tym wydarzeniu.
Ponad 30 nowości Forner na targach Warsaw Home
Ale aby w zalewie zachwytów i zadowolenia nie umknęło nam to co równie istotne, napiszmy, że ekspozycja Forner była wykonana niemal w 100 proc. z naszych materiałów meblarskich. To, co widzieliście na stoisku, sposób zastosowania etc. miał na celu przybliżyć możliwości zarówno kolorystyczne, ale także aranżacyjne i technologiczne.
Na Warsaw Home & Contract Forner zaprezentował blisko 30 nowości:
- 16 kolorów nowej kolekcji płyt meblowych Forner Onyx;
- 5 nowych kolorów płyt meblowych Forner velvet ultra matt – ochra, kurkuma, arktyczny błękit, cappuccino i macchiato;
- 5 nowych dekorów w kolekcji płyt meblowych Forrest
- 2 nowe wzory blatów kompaktowych HPL slim
Pytajcie o nie menedżerów sprzedaży Forner.
Ekspozycja Forner pełna kolorów i kształtów, architekci pełni zachwytów nad formą i treścią
A teraz wróćmy do komplementów, których było zatrzęsienie. Dziękujemy szczerze za każdy z nich. – Nie sposób zacytować wszystkich. Wlewaliście miód w nasze fornerowe serca zarówno podczas rozmów i spotkań na stoisku, jak i później, w waszych relacjach w social mediach. Szczególnie zapamiętałem jedną z nich, ponieważ ta interakcja zaistniała bez udziału słów – mówi Włodzimierz Włoch, opiekun marki Forner.
– Otóż przez jedno z okien naszej ekspozycji zajrzał do wnętrza stoiska pewien elegancki jegomość. Patrzył przez chwilę na smartwall prezentujący ogród rozkoszy ziemskich i po chwili nasz wzrok zbiegł się. Nieprzypadkowo. Pan w miodowej kamizelce ponownie spojrzał na smartwall, by chwilę później wrócić wzrokiem do mnie. Pokiwał z uznaniem głową. Ten bardzo krótki, ale intensywny moment z odrobiną magii wystarczał za historię, której opowiedzenie warte byłoby tysiąca słów. Zagaiłem go chwilę później i jeszcze bardziej niespodziewanie niż wcześniejsza niema konwersacja, rozmowa miała swój dalszy ciąg. Była to piękna wypowiedź o krainie życzliwości i cudownych ludziach, którzy stworzyli ów świat, jaki ukazał się jego oczom na naszym stoisku. Dziękuję nieznajomy. To było przemiłe zobaczyć, a następnie usłyszeć tak wyrażoną aprobatę – opowiada brand menager Forner.
Ale pochwał było znacznie, znacznie więcej. Zaczynając od fajnych rymów: Najlepsze expo na expo (Kamil Suduł z Kamela Studio Mebli Kuchennych); poprzez krótkie acz znaczące recenzje, jak:
- Najbardziej pomysłowe stoisko na targach. Brawo. – Kasia J. Bogusz z Wnętrza od nowa
- Forner wygrał te targi stoiskiem – Katarzyna Górska z Goorska Projekt Miasto
- Forner rozbił bank stoiskiem – Nieskromnie na Skromnej
- Wybitne stoisko Forner – Edyta Tomaszek-Czarny z pracowni Układ Otwarty
- I znów shakowaliście system swoim stoiskiem – ukłony, gratulacje, szacun, po prostu CZAPKI Z GŁÓW – Kasia Orwat z Orwat Design
- Płyty meblowe z rozmachem – Dorota Jedruch-Witkowska z autorskiej pracowni projektowania wnętrz Arrea
- Forner nie zawiódł, fantastyczna ekspozycja – Marta Hornicka, projektant architektoniczny ze studia Przekątna;
A na generalnych i ogólnych stwierdzeniach – które także mile łechcą nasze ego – kończąc. Marika Jóźwiak, architektka wnętrz z teamu Doroty Szelągowskiej napisała: Uwielbiam ich płyty meblowe. Karolina, dziewczyna od designu stwierdziła, że jest pod wrażeniem, jak pięknie rozwija się nasza marka; Anna Olga Chmielewska, współwłaścicielka Jam Kolektyw uznała fornerowe stoisko za najpiękniejsze. Kreatywny duet blogerek Ania i Beti napisały: najpiękniejsze stoisko na WH. Brawo dla Forner za połączenie prezentacji produktu ze sztuką.
Architektka Gabriela Radwanowska biła nam wirtualnie brawo, bo jak napisała: „niewielu producentów inwestuje tak jak Forner w dobrze zaprojektowane stoisko ekspozycyjne, które przyciągnie uwagę”; Martę i Mateusza z PGkoncept zachwyciliśmy stoiskiem pokazując jak można łączyć ze sobą kolory, faktury i kształty… i moglibyśmy tak cytować niemal w nieskończoność:)
Forner z nagrodą za wyróżniającą się ekspozycję targową
Potwierdzeniem słów Gości odwiedzających stoisko Forner na Warsaw Home jest medal Quality & Innovation Warsaw Home 2024, który Forner otrzymał za jedną z najlepszych ekspozycji targowych na WH.
Oddajmy w tym miejscu głos artystom z Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz z Poznania, którzy stworzyli niezwykłą i zachwycająca koncepcję stoiska wprawiającego w zachwyt publiczność WH, jak i komisję konkursową.
Inspiracją do stworzenia tegorocznej wystawy był „Ogród rozkoszy ziemskich” Hieronima Boscha. – Podobnie jak w przypadku pierwowzoru, tak również w przypadku zaprojektowanej specjalnie na to wydarzenie scenografii przeniosła nas ona w sferę rozbudowanego dialogu form i znaczeń. Motywem, obsesyjnie powtarzającym się w różnorodnych okolicznościach, jest majestatyczny wąż boa kusiciel. Jego złote sploty witały nas już na zewnątrz w jednej z witryn. Wąż był monumentalny – zaklęty w wielkoformatowym smartwallu, skomponowanym z elementów wyciętych z różnych dekorów firmy Forner – mówi Mateusz Wróblewski.
Sama koncepcja smartwalla pojawiła się w zeszłorocznej ekspozycji Forner w formie trzynastometrowego obrazu przedstawiającego lecące łabędzie. Klimatem i doborem kolorów nawiązywała do stylistyki Art Deco. Tym razem idea smartwalla rozwinęła się w złożone z 611 elementów dekoracyjne panneau. I w tym miejscu możemy powiedzieć, że będzie to miało kontynuację w biurach naszej firmy w Lublinie – w postaci karnawału zwierząt. Nasze fornerowe biura zmienią się w mini showroomy, a każdy z nich będzie posiadał smartwall z innym zwierzęcym motywem.
Tymczasem środkowa strefa ekspozycji na Warsaw Home miała na celu uspokoić nieco migotliwość i wielobarwność ogrodu. Strefa wejścia i zakupów była złożona z szerokich, wygiętych płaszczyzn, wycofanych kolorystycznie, utrzymanych w głęboko matowym wykończeniu i doświetlona przez autorskie lampy Michała Filipiaka strefą wejścia. Lewe skrzydło zostało natomiast oddane do kreatywnej pracy odwiedzającym ekspozycję projektantom, architektom, czy finalnym klientom, którzy na różnej wielkości próbkach fornerowych płyt meblowych i blatów mogli godzinami oddawać się twórczej interpretacji i tworzyć moodboardy do wszelkiego rodzaju wnętrz.
Ogród rozkoszy ziemskich Forner – gdzie zacierają się granice świata materiałów meblarskich i sztuki
Ekspozycja stanowiła jednocześnie tło narracyjne dla ostrych w formie i mocnych retorycznie rzeźb Igora Mikody. W ich figuratywnym charakterze a także specyficznym umiejscowieniu można było doszukiwać się odwołania do istot ludzkich wypędzonych z raju.
Nie ma tutaj jednak nastroju tęsknoty, jak u Masaccia. Te ciała sprawiają wrażenie braku zainteresowania tym, co dzieje się za parawanem, który oddziela ich od strefy ogrodu. Przyciągajały wzrok z daleka, zapraszając do podejścia bliżej, przekroczenia granicy rozpoznawalności materii, poddania się sile wyobraźni, która sugeruje, że pod zastygłą powierzchnią pulsuje tajemnicza energia.
Dodajmy na koniec opisu stref ekspozycyjnych Forner, że w strefie zwanej „kawiarnią” było można obejrzeć obiekty z cyklu „W gruncie rzeczy” Moniki Kaźmierskiej i Tomasza Agacińskiego.
– Dla nas to Wielki zaszczyt pracować z tak wspaniałymi artystami. To dzięki ich pracy i zaangażowaniu wznieśliśmy ekspozycję targową płyt meblowych na poziom dotąd w naszym kraju niereprezentowany. Docenili to również goście, którzy odwiedzali nasze stoisko. Dziękujemy serdecznie autorom i możemy tylko powiedzieć „Chwilo trwaj” – komentowała jeszcze w trakcie targów Agnieszka Bartkowiak.
A skoro już jesteśmy przy podziękowaniach, to ponownie oddajmy głos wiceprezes Forner:
Czas przed targami, w trakcie i jeszcze chwilę po targach był dla wszystkich okresem ogromnie wzmożonej pracy i zaangażowania. Wyzwanie, którego się podjęliśmy nie udało by się bez Waszego udziału. Kolejny raz pokazaliśmy że jesteśmy fajnym teamem. Podczas targów usłyszałam od naszych klientów wiele pochwal i ciepłych słów o Waszej pracy. Pracy każdego z Was, dziewczyn z biura, chłopaków z logistyki, jak i również managerów sprzedaży. Słowa uznania padały również pod adresem działu marketingu. Dziękujemy Wam wszystkim, a osobne słowa podziękowania chce przekazać również naszej niezawodnej ekipie stolarskiej. Panowie – to co zrobiliście pretenduje do kategorii Cudów. Jesteście najlepsi.
A teraz rzućcie jeszcze okiem na kilka(dziesiąt) zdęć w naszej galerii i zdjeciami oraz podziękowaniami kończymy podsumowanie udziału Forner w targach Warsaw Home. Do zobaczenia za rok.
📷⬇️⬇️⬇️📷
📷⬆️⬆️⬆️📷
—
Udział Forner w Międzynarodowych Targach Warsaw Home & Contract 2024 w okresie 23-26 października 2024, Ptak Warsaw Expo, Nadarzyn jest częścią projektu: Forner Sp. z o.o. na rynkach zagranicznych. Jego przedmiotem jest promocja produktów produkowanych przez Forner Sp. z o.o. poprzez udział w targach o charakterze międzynarodowym.
Tytuł projektu: Forner Sp. z o. o. na rynkach zagranicznych; Wartość projektu: 739 095,48 PLN; Dofinansowanie projektu z UE: 300 000,00 PLN.