TSS Cleaf – galeria realizacji

ŁAZIENKA ORAZ MEBLE BIUROWE NA BAZIE PŁYT SURF, MILLENNIUM I PENELOPE

GARDEROBA NA BAZIE PŁYTY W STRUKTURZE SPIGATO

KUCHNIA NA BAZIE PŁYTY W STRUKTURZE MATRIX

KUCHNIA NA BAZIE PŁYTY W STRUKTURZE PENELOPE

MEBLE SALONOWE NA BAZIE PŁYTY W STRUKTURZE MATRIX

MEBLE KUCHENNE – PŁYTA MEBLOWA CLEAF ENGADINA

KUCHNIA NA BAZIE PŁYTY YOSEMITE

KUCHNIA NA BAZIE PŁYTY W STRUKTURZE TRANCHE

PŁYTY MEBLOWE CLEAF W MIESZKANIU

MEBLE SALONOWE, KUCHENNE I BIUROWE NA BAZIE PŁYT Z KOLEKCJI CLEAF

WŁOSKIE PŁYTY MEBLOWE CLEAF ENGADINA W MIESZKANIU

Kolekcja Forner 59’ by Cleaf – synonim piękna

W nowym, 2016 r. Forner poszerzył kolekcję płyt melaminowanych Cleaf, które charakteryzują się bardzo głębokimi strukturami powierzchni. Do oferty wprowadzono aż 17 nowych dekorów oraz nowa struktura Primofiore, która jest inspirowana naturalną skórą. Całość tworzy unikalną Kolekcję 59′ by Cleaf, na którą składa się 16 struktur i 59 dekorów.

W nowym roku do swej bogatej oferty, Forner wprowadził aż 17 nowych dekorów oraz nową strukturę Primofiore. Kolekcja 59′ by Cleaf kierowana jest do producentów tworzących nowoczesne, odznaczające się niespotykanymi walorami wizualnymi meble, fronty, szafy przesuwane czy elementy dekoracyjne. Cechą charakterystyczną płyt o włoskim rodowodzie są bardzo głębokie i wyszukane struktury powierzchni, które dają zarówno wzrokowy, jak i fizyczny efekt. Tak wyrazistych struktur nikt w Polsce ani w krajach ościennych nie produkuje. Kolekcja 59′ by Cleaf proponowana przez Forner to bardzo duży krok w kierunku nowoczesnego designu.

Jak zapowiadają właściciele Fornera, hitem w 2016 r. będzie nowa struktura Primofiore wchodząca w skład Kolekcji 59′ by Cleaf. Płyta wzorowana na naturalniej skórze będzie dostępna w trzech dekorach – czarnym, białym oraz popielatym. Projektanci odpowiedzialni za ten wzór zadbali o najmniejszy nawet detal. Dlatego też niespotykanie głęboką strukturę podkreśla miękka, jedwabista powierzchnia płyty, co w niezwykły sposób oddziałuje na nasz zmysł wzroku i dotyku. – Zdecydowaliśmy się wprowadzić Primofiore do naszej kolekcji, ponieważ jest dla nas idealnym synonimem naturalnego piękna – mówi Sebastian Bartkowiak.

Opatentowana technologia produkcji płyt z Kolekcji 59′ by Cleaf sprawia, że do finalnego odbiorcy dociera produkt dający sugestywne wrażenie wizualne i dotykowe, ale który cechują również praktyczne zalety. Powłoka warstwy dekoracyjnej płyt meblowych TSS Cleaf jest twardsza i bardziej odporna na zarysowania od tradycyjnych płyt laminowanych. – Dzięki temu oferowane przez nas płyty meblowe są też bardziej odporne na wilgoć i z powodzeniem mogą być stosowane w kuchni czy łazience. Znaczna grubość warstwy dekoracyjnej daje też możliwość uformowania głębszych niż standardowe i naturalnie wyglądających struktur powierzchni – podkreśla Sebastian Bartkowiak.

Produkty firmowane logiem Fornera, to innowacyjne materiały, zachwycające odbiorców i wpisujące się, a niejednokrotnie wyprzedzające aktualne trendy. Materiały z oferty firmy produkcyjno-handlowej Forner wykorzystują nie tylko producenci nowoczesnych mebli, ale także sklepy odzieżowe czy jubilerskie, których celem jest wyróżnienie się wśród innych marek i eksponowanie produktów na tle ładnej płyty, ładnego mebla.

Płyty meblowe z Kolekcji 59′ by Cleaf mają grubości 18 mm oraz format 2800 x 2070 mm. Do każdej płyty dostępne jest obrzeże, które w 100% pokrywa się z dekorem i strukturą płyty. Dostępne w dwóch szerokościach (22/1 mm i 40/1 mm) obrzeża są zarówno poprzeczne, jak i wzdłużne, dzięki czemu stanowią kontynuację wzoru znajdującego się na płycie. – Dodatkowym walorem kolekcji jest to, że wszystkie dekory występują również w laminacie HPL o wymiarach 3050 x 1310 mm oraz grubości 0,8 mm. Laminat jest dostępny w dekorze i strukturze takim jak płyta – podsumowuje Sebastian Bartkowiak.

Unikalne włoskie fronty

Poza płytami i frontami w wysokim połysku Forner produkuje fronty proste i ramiakowe na bazie płyty Cleaf. Ramiak frontu Forner Cleaf ma aż 11cm szerokości – tak jak w najnowszych włoskich trendach. Formaty zamawianych frontów może być dowolny w grubości 18 mm. Grubość płyciny w przypadku frontu ramiakowego to 8 mm. Fronty włoskie są wykonane z innowacyjnych płyt, które wyróżniają się niespotykanymi na polskim rynku bardzo głębokimi i nietuzinkowymi strukturami powierzchni. Ich atutem jest także to, że doskonale imitują naturalne drewno i są jednocześnie wolne od charakteryzujących je niestabilności jak paczenie, wysuszanie czy prężenie.

Największy polski producent płyt w wysokim połysku i frontów meblowych Cleaf, posiada jedną z najnowocześniejszych w kraju linii do produkcji, która zapewnia bardzo duże moce przerobowe. Markowa prasa pracująca w trybie przelotowym pozwala Fornerowi uzyskać dużą wydajność. – Płyty produkujemy na bazie MDF oraz folii akrylowych. Używamy tylko najlepszych komponentów, w tym kleju PUR, co przekłada się na najwyższą jakość finalnego produktu – podkreśla Sebastian Bartkowiak, wiceprezes Fornera. – Zależy nam na zadowoleniu klientów, a w związku z tym, budując nasz park maszynowy, nie szliśmy na żadne kompromisy – dodaje.

Do tych atutów dołożyć należy także dużą wszechstronność w realizacji zamówień. Płyty połyskowe z niemal idealnym lustrzanym odbiciem mogą być prasowane jedno- lub dwustronnie foliami połyskowymi, matowymi, laminatami czy foliami typu pet. Forner proponuje również usługi ciecia i okleinowania.

Forner deklaruje, że firmie zależy na zadowoleniu klientów. Dlatego budując park maszynowy zakupiono najnowocześniejsze maszyny. Płyty i fronty Fornerlux oraz fronty Cleaf są produkowane na najnowszej generacji maszynach i przy użyciu kleju PUR, co przekłada się na jakość finalnego produktu.

Forner gwarantuje wysoką jakość

Markowa prasa pracująca w trybie przelotowym pozwala Fornerowi uzyskać nie tylko dużą wydajność, ale przede wszystkim najwyższą jakość. Forner produkuje płyty szybko, przy zachowaniu staranności. Firma gwarantuje wysoką jakość mimo niskiej ceny. Producent używa tylko najlepszych komponentów. Stąd Forner oferuje najlepszy jakościowo produkt na polskim rynku. 

Firma produkcyjno-handlowa Forner posiada w swej ofercie także materiały specjalistyczne: płyty wiórowe i MDF wilgocio- i ognioodporne, a także blaty z nowoczesnego tworzywa Naturalia.

Innowacyjne materiały meblowe od Fornera

Klienci szukający nietuzinkowych produktów, w których element wzorniczy odgrywa kluczową rolę, powinni przyjrzeć się bliżej produktom oferowanym przez firmę Forner. Niezwykle bogata kolekcja płyt melaminowanych TSS Cleaf o głębokich strukturach 3d, czy płyt w wysokim połysku wpisują się w europejskie trendy obowiązujące obecnie w designie.

– Podobnie jak w Europie, tak i w Polsce do łask wraca naturalne drewno i wariacje na jego temat. Niesłabnącą popularnością cały czas cieszą się również połyskowe powierzchnie. Łączenie ze sobą tych materiałów w gotowych meblach daje nietuzinkowe rezultaty – mówi Sebastian Bartkowiak, współwłaściciel Fornera. Jako przykład podaje połączenie białego połysku Fornerlux z ciemnymi wstawkami z płyt Milenium, niemal doskonałej imitacji „szczotkowanego” drewna sosnowego, na której powierzchni pięknie załamuje się światło dając niesamowity efekt.

Producenci mebli czy szaf przesuwanych mogą przebierać w oferowanych przez Fornera nowoczesnych produktach. Kolekcja TSS Cleaf liczy ponad 30 dekorów w 13 unikalnych strukturach powierzchni. W 2013 r. triumfy święciła – m.in. na targach Interzum – płyta w strukturze Nadir. To produkt, podobnie jak inne z kolekcji Fornera, o wysokiej wartości estetycznej i unikalnym wyglądzie powierzchni. Hitem mijającego roku był natomiast Sherwood – imitacja drewna tak idealna, że niemal nie do odróżnienia dla laika. M.in. w tej strukturze Forner produkuje nowoczesne, bezuchwytowe fronty meblowe.

Forner produkuje również płyty i fronty Fornerlux w wysokim połysku. Obok 11 kolorów jednobarwnych, w ofercie znajdują się 3 dekory drewnopodobne – jedyne dekory drewnopodobne pokryte transparentną folią akrylową na rynku polskim (drzewo oliwne, ciemny i jasny dąb).Produkty są również dostępne także w wersji SR, czyli z podwyższoną odpornością na zarysowania.

Materiały z oferty firmy produkcyjno-handlowej Forner wykorzystują nie tylko producenci nowoczesnych mebli, ale także sklepy odzieżowe czy jubilerskie, których celem jest wyróżnienie się wśród innych marek i eksponowanie produktów na tle ładnej płyty, ładnego mebla.

Cleaf – Płyty meblowe do wypełnień skrzydeł drzwi przesuwnych szaf i garderób.

We Włoszech, kolebce designu, funkcjonuje następujący podział, jeśli chodzi o zastosowanie płyt meblowych: Jeśli mają one posłużyć jako materiał do produkcji frontów, drzwi czy szafy dla pokoju dziennego bądź jadalni, stosuje się dekory drewnopodobne z głębokimi strukturami, zgrywające się z wystrojem pomieszczenia. Jeśli natomiast chodzi o wypełnienia skrzydeł drzwi przesuwnych szaf i garderób, proponuje się korespondujące z ich zawartością produkty, takie jak imitacje struktury materiałowej. Garderoba kojarzy się z otulającą nas odzieżą, miękkością, czymś przyjemnym, a do tego pasuje chociażby proponowana przez Forner struktura Spigato. Jej wzór zaczerpnięto ze świata mody i przedstawia klasyczny tweedowy motyw, który przeciwstawia sobie jasne i ciemne wzorki „utkane” w tzw. jodełkę. Materiał można dosłownie poczuć, a faktura nadaje powierzchni unikalny wygląd.

Oprócz Spigato proponujemy naszym klientom inne motywy materiałowe, jak np. Penelope. Z relacji naszych partnerów handlowych wynika, że decyzja o użyciu proponowanych przez nas płyt wynika m.in. z tego, że wzory te są unikatowe na rynku i łączą w sobie wszystkie zalety laminatu z walorami estetycznymi. Ich faktura powoduje, że mamy wrażenie użycia materiału tekstylnego i dopiero fizyczne dotknięcie materiału informuje nas, że jest to jednak laminat. Sztuką nie jest bowiem „namalowanie” na płycie jakiegoś wzoru. Jest nią stworzenie materiału, którego „naturalność” będzie odczuwalna dla dotykającego.

Mnogość realizacji, w oparciu o nasze płyty pokazuje, że europejskie trendy nie są obce polskim odbiorcom. Coraz mniej w naszym kraju, na szczęście, bylejakości. Klienci stawiają coraz wyższe wymagania materiałom meblowym. Dlatego też odchodzi się od zimnego, nieprzyjemnego szkła czy trudnych w użytkowaniu, mało odpornych na uszkodzenia mechaniczne i drogich w produkcji fornirów, na rzecz ciekawych i nietuzinkowych płyt melaminowanych. Jednak nie wszystkie płyty melaminowane sprostają wymaganiom coraz bardziej świadomych odbiorców.  Zwykłe, płaskie jak ta zupa ze znanej reklamy płyty, stosowane są co najwyżej na korpusy czy plecy. Na widoczne elementy jak fronty, boki czy półki w garderobach wymagania są o wiele większe.

powrót
Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie
powrót